ייפוי כוח מתמשך​

 

עו"ד פז רוטנברג מוסמכת על ידי משרד המשפטים – האפוטרופוס הכללי לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון, על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב – 1962 (להלן: "החוק").

אולי לא נעים להכיר בזאת, אך כל אחד מאיתנו עלול להגיע למצב שבו יאבד את כשירותו, אם מפאת גילו המתקדם או מפאת מחלה, מוגבלות נפשית או שכלית, תאונה או באופן פתאומי אחר ועקב כך תיפגע יכולתו לקבל החלטות עצמאיות בנוגע לתחומים מהותיים בחייו: התחום הרכושי, התחום הרפואי והתחום האישי.

ברור, כי בנסיבות הללו נהיה מעוניינים לקבוע היום מי האדם שאנו סומכים עליו שידאג לנו, יפעל לטובתנו ויקבל החלטות בנוגע לחיינו ואף נרצה להעניק לו הנחיות מקדימות לגבי רצוננו בתחומי החיים השונים.

עד לתיקון מספר 18 לחוק, אשר פורסם ברשומות ביום 11.4.2016 ונכנס באופן מדורג לתוקף (להלן: "התיקון לחוק"), לא היתה לנו יכולת כזאת והתיקון לחוק חולל שינוי של ממש, עת נקבעו  במסגרתו הכלים המשפטיים של ייפוי כח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון.

למשרדנו הידע והניסיון להעניק את השירותים המשפטיים הללו ללקוחותינו המעוניינים להסדיר מבעוד מועד, כיום, את זכויותיהם בתחום הרכושי, האישי והרפואי ולהשאיר הנחיות מקדימות שבמסגרתן יפרטו את רצונם לגבי החלטות עתידיות שתתקבלנה בשמם בעת שלא יהיו כשירים לעשות זאת.  

מדריך מורחב בנושא

ייפוי כח מתמשך

פתח דבר אולי לא נעים להכיר בזאת, אך כל אחד מאיתנו עלול להגיע למצב שבו יאבד את כשירותו, אם מפאת גילו המתקדם או מפאת מחלה, מוגבלות נפשית או שכלית, תאונה או באופן פתאומי אחר

קרא עוד»
השאירו הודעה

רוצים לשאול שאלה, להתייעץ או לקבוע פגישה? 
ניתן להתקשר או להשאיר הודעה

יצירת קשר